Legalnie.eu

Tworzymy zgrany zespół młodych osób, których połączyło prawo.  Mieszkamy w różnych miastach, kończymy inne aplikacje prawnicze, wierząc, ż...

Tworzymy zgrany zespół młodych osób, których połączyło prawo. Mieszkamy w różnych miastach, kończymy inne aplikacje prawnicze, wierząc, że to w różnorodności jest prawdziwa siła.


Wierzymy, że współpraca i zaangażowanie dają większą wartość i lepszą jakość.
Wierzymy, że połączenie przedstawicieli różnych zawodów prawniczych pozwala przedstawić problem prawny z odmiennej perspektywy i zaproponować skuteczniejsze rozwiązania. 

Efektywność, rzetelność, wsparcie, stały rozwój i entuzjazm są wartościami, którymi kierujemy się na co dzień. 

Blog Legalnie.eu jest miejscem, w którym dzielimy się z czytelnikami swoją wiedzą, doświadczeniem zdobytym podczas aplikacji prawniczych i pracy w kancelariach, sądach oraz prokuraturze, a także wymieniamy towarzyszącymi nam spostrzeżeniami. 
Głównym celem bloga jest przybliżyć Ci istotne zagadnienia prawne i pomóc odnaleźć odpowiedź na trapiące Cię pytania. 

W swoich artykułach poruszamy najbliższe nam gałęzie prawa i opisujemy najczęściej pojawiające się problemy. 
Skupiamy się na istotnych zagadnieniach związanych z prawem cywilnym, rodzinnym, spadkowym, karnym oraz medycznym, dbając o zrozumiały i konkretny przekaz, byś z każdego artykułu mógł wynieść dla siebie jak najwięcej. 

Poznaj nas bliżej:

Krzysztof Leonowicz - Radca Prawny

Studia prawnicze ukończyłem w roku 2016. W latach 2017-2019 odbyłem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałem pracując w kancelarii radcowskiej oraz w kancelarii adwokackiej. Od 2020 roku jestem wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie. Do kręgu moich zainteresowań należy przede wszystkim prawo cywilne, w tym prawo rodzinne oraz prawo spadkowe. 

Natalia Indyka - Radca Prawny

Ukończyłam prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obecnie jestem na trzecim, ostatnim, roku aplikacji radcowskiej, którą odbywam w Olsztyńskiej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie. Jednocześnie pracuję w jednym z olsztyńskich sądów, w wydziale zajmującym się sprawami cywilnymi. Specjalizuję się w szeroko rozumianym postępowaniu cywilnym, interesuję się prawem cywilnym, szczególnie ochroną dóbr osobistych. 

Dominik Kwitliński - Adwokat

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Aplikację adwokacką odbyłem przy Kujawsko - Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Toruniu w latach 2017-2019, gdzie również uczyłem się zawodu adwokata w kancelarii adwokackiej. W 2019 roku ukończyłem szkolenie dla mediatorów w Toruniu. Od 2020 roku jestem wpisany na listę adwokatów przy Kujawsko - Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Toruniu. W kręgu moich zainteresowań znajduje się prawo karne oraz prawo cywilne, zwłaszcza w zakresie prawa medycznego.

Monika Grajewska - Adwokat

Skończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W styczniu 2019 roku zostałam wpisana na listę aplikantów adwokackich prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie. Występuję przed sądami powszechnymi w sprawach karnych i cywilnych oraz tworzę pisma procesowe w postępowaniu cywilnym, karnym, a także w sprawach o wykroczenia. Interesuję się głównie prawem karnym procesowym i kryminalistyką.

Dominik Dąbrowski - Adwokat

Ukończyłem studia prawnicze na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obecnie jestem członkiem Izby Adwokackiej w Olsztynie, gdzie odbywam aplikację adwokacką. Moją ulubioną dziedziną prawa jest prawo karne zarówno w zakresie prawa materialnego jak i procesowego.

Izabela Kwiatkowska - Aplikant Adwokacki

Jestem aplikantką adwokacką drugiego roku przy Izbie Adwokackiej w Olsztynie. Jako aplikantka występuję przed sądami przede wszystkim w sprawach karnych, jak również cywilnych. Ukończyłam prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Interesuję się głównie prawem rodzinnym, prawem spadkowym oraz szeroko pojętym prawem karnym.

Tomasz Raczyński - Asystent Prokuratora

W 2019 roku ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Podczas studiów odbywałem praktyki w Prokuraturze Rejonowej oraz w Kancelarii Adwokackiej, poszerzając zdobytą wiedzę. Obecnie jestem asystentem prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie. Moje zainteresowania oscylują wokół prawa karnego procesowego, prawa spadkowego oraz praw człowieka.

Bartosz Krynicki - Aplikant Komorniczy

Ukończyłem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Obecnie jestem aplikantem komorniczym II roku przy Izbie Komorniczej w Warszawie. Dotychczasowe doświadczenie zdobyłem w wielu kancelariach prawnych i windykacyjnych. Aktualnie pracuję w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie. Do kręgu moich zainteresowań należy postępowanie egzekucyjne, prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne.